Şekersiz Şeker Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Şekersiz Şeker Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Şekersiz Şeker Hastalığı, bu rahatsızlık insanlarda çok az görülür. Şekersiz şeker hastalığına yakalanan kişiler aşırı su içme ve sıklıkla işeme ile kendini belli eder. Durduk yere su içme gereksinimin duyulması ağzın sürekli kuruması su içme olanağını dahada arttırıyor. Toplumda fazla rastlanmayan bu rahatsızlık gerçek anlamda sorundur. Aşırı su içmek lavabo gereksinimi arttırdığı için sorunlar oluşturur. Erkeklerde bu rahatsızlık daha çok görülür. Su içme istekleri yoksa bile psikolojik açıdan gereksinim duyarlar. Çocuklarda da bu rahatsızlık görülür. Durmadan su içtiklerinden böbrekleri güzel çalışır ama işeme hissi durmaksızın devam eder. Hasta farkında olmadan her dakika lavaboya gider. Bu mikrop salgıladığı için hasta için zararlıdır.

Şekersiz şeker hastalığı, korkunç bir rahatsızlık değildir. Su içme gereksinimin aşırı şekilde duyulması sakıncalıdır. Normal insanlarda bu hastalığın tedavisi için kullanılan sprey şeklinde burun yoluyla verilen ilaçlar vardır. Bu ilaçlar doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır. Bu hastalığın tedavisi zor olsa da sprey ilaçlar faydalı olacaktır. Özürlü ve psikolojisi bozuk insanlarda bu rahatsızlık dahada ilerler. Bunun nedeni bilinçsiz su içilmesi ve içme süresinin devamlı olmasıdır. Hasta unutkan olduğu için su içme isteğine doymaz ve her yarım saat lavaboya gider gelir. İşeme duygusu her an kendini gösterir. Bu kişiler ruhsal anlamda rahatsız oldukları için ruhsal doktorlar tarafından tedavi edilirler. Ruhsal problemi olan kişilere konuşarak su içme, susama ihtiyaçlarını anlatamazsınız ama doktor ilaç yöntemleriyle tedavisini sağlar. Şekersiz şeker hastalığı normal şeker hastalığına göre korkunç değildir. Fakat bu rahatsızlıkta gereksiz suyun aşırı tüketilmesi anormal sonuçlara neden olur.

Şekersiz şeker hastalığı çocuklarda belirtileri nelerdir?

Bu rahatsızlık çocuklar da daha sıklıkta görülür. Aşırı idrar yapmak, kusma, ciltte kuruluk, aşırı kilo kaybı ve iştahsızlık kendisini belli eder. Çocuk bezini fazla ıslatmak da çocuklar için sorundur. Böyle durumlarda doktora gidilmeli idrar testi yapılmalıdır. Bu rahatsızlığa yakalanan çocuklar aşırı su içtikleri için yemek yemeyi unuturlar iştahları olmaz durmadan lavaboya gidip geldikleri için halsiz kalırlar. Küçük çocuklarda sürekli bez ıslatma ile bu rahatsızlık devam eder. Diğer çocuklarda ise sıklıkla idrara çıkma ve işeme gereksinimi sürekli duyulur. Çocukların tedavisi yetişkinlere göre daha hızlı sonuçlanır. Hastalık kendini ilerlemeden müdahale edilmelidir. Sağlık açısından sorun olduğu için doktora mutlaka gidilmelidir.

Şekersiz Şeker Hastalığı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kronik Hastalık Belirtileri ve Tedavisi

Kronik Hastalık Belirtileri ve Tedavisi

Frengi Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Frengi Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Virüs Hastalıkları Virüslü Hastalıkları Tedavisi

Virüs Hastalıkları Virüslü Hastalıkları Tedavisi

Kaş Yolma Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Kaş Yolma Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Burun Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi

Burun Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6