Hasta Duası Okunuşu ve Anlamı
15 Mayıs 2024

Hasta Duası Okunuşu ve Anlamı

Hasta duası, "Allah'ın ismiyle ve Sana şifa vermesi dileğiyle okurum" Allah'ım her türlü hastalıktan, düğümlere nefes eden büyücülerin ve hasetçinin şerrinden seni muhafaza etsin" Allah'ım sen umudumuzsun sen yücesin bu hastalığı gider ve şifa et. Senden başka şifa verecek kimse yoktur. Senden başka ilah yoktur. Sen şifa verirsin, sen imkânsızları yaparsın, sen ol de her şey olur. Öyle bir şifa ver ki hastalıktan hiçbir eser kalmasın acılar unutulsun. Acısını çektiğim ve ağrılarımdan korktuğum bu hastalığı al kurtar bedenimden, vücudumdaki ağır sıkıntılardan beni kurtar bana yardım et. Aileme çocuklarıma beni bağışla onların üzülmesini istemiyorum beni bu acılı azaptan kurtar. Acıyan vücuduma sen ilaç ol derman ver. Yüce ya rabbim senin yapamayacağın hiçbir şey yoktur. Allah'ım hasta duası okuyorum sen derman ver sen yardım et bana, sağ elimi ağrıyan yerimin üzerine koydum diğer elimi sana açtım. Rabbim hasta olan senden yardım isteyen herkese derman şifa ver dualarını kabul et. Allah'ım bu azaplı hastalığı benden al acılarımdan beni kurtar.

Hastalanan herkese okunacak dua

"Allah'ın ismiyle ve Sana şifa vermesi dileğiyle bu duayı hasta olan yatakta şifa bekleyen herkese okurum" Yüce rabbim sen büyüksün sen yücesin sen hep yanımızdasın. Seni göremezsek de dara, hastalığa, zora düştüğümüzde bize ilk sen yardım edeceğini biliyoruz. Bu dünyada hasta olan herkese senden şifa bekleyen herkese yardım et derman şifa ver. Yatalak insanlara ayağa kalkma gücü ver. Engelli insanlara yürüme şansı ver. Özürlü insanlara akıl ver. Senden yardım bekleyen herkesin elini boş çevirme ağrıları varsa kurtar dermanları varsa ilaç ol çaresizlere yardım et rabbim. Senden umut bekleyenleri aydınlat ağrılarından kurtar vücutlarına ayağa kalkma yürüme gücü ver. İmkânsızları mucize hale getir. Doktorların pes ettiği hastalığa çare ve umutsuzlara umut ol Yarabbim. Sen her şeyin hayırlısını ver sen herkesin umudunu kırma ayağa kalkma gücü ver Allah'ım. Sen çocukları yetim bırakma ailesini onlara bağışla. Bizler hastalık anında tövbe ediyoruz pişman oluyoruz. Sen her şeyi affedensin sen her şeyin sahibisin. Biz yanlış yapsak da sana iyi kul olamazsak da zor günlerimiz de bize yardım edensin sen büyüksün sen yücesin. Bu amansız hastalığa yakalanan herkese dayanma gücü ver kimseyi elden ayaktan düşürme, millete muhtaç ettirme izin verme, herkesi ailesine yuvasına bağışla. Allah'ım, ellerimi semaya açtım senden yardım bekleyen tüm hastalara ve hasta yakınlarına yardım et dayanma gücü ver. Sana açılan elleri boşa çevirme Yarabbim.

Şifalı Salavat

"Ezhibi'l-be'se Rabbi'l-be'se Rabbi'n-nâsişfi Ente Şâfi lâ şifâe illâ şiffâuke şifâen lâ yügâdirü sukmen. "

Ey insanların Rabbi! bu hastalığı gider ve ihsan et. Şifayı ancak sen verirsin. Senden başka verecek yoktur. Öyle bir şifa ver ki, bu hastalıktan hiçbir eser kalmasın. "

Hasta Duası Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Emes Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Emes Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kızamık Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Kızamık Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kaş Yolma Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Kaş Yolma Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6